Zaman Geçirmek İçin En İyi 10 Site

Tüm işlerinizi bitirdiniz ve bilgisayar karşısında boş boş oturuyorsunuz. Facebook’ta biraz like yaptınız, Twitter’da biraz twit attınız. Kesmedi mi ? O zaman bu yazımızı okumanızda fayda var. Canınız sıkıldığında bu sıkıntıyı giderecek 10 adet ilginç internet sitesini sizler için sıraladık.


10- 10fastfinger.com

Boş vakitlerinizi mi değerlendirmek istiyorsunuz ? O zaman bu son derece yararlı site tam size göre. Üstelik yazı yazma hızını artırmak için de bulunmaz bir nimet. Üye olmanıza gerek yok. Siteye giriş yaptığınızda direkt ne yapmanız gerektiğini anlayabiliyorsunuz. Seçilen dile göre karşınıza rastgele kelimeler geliyor ve ilk tuşa vurmanızla beraber süre başlıyor. Bakalım 1 dakika içinde kaç kelime yazabileceksiniz.

10fastfingers


9- Naturesoundsfor.me

Doğayı sever misiniz ? Cevabınız evetse bu site tam size göre. Doğal çevreden her türlü sesi dinleyebilirsiniz. Yağmur sesinden sahil sesine, hayvan seslerinden havai fişek seslerine kadar her türlü sesi bu sitede dinleyebilir, birbirleriyle kombin edebilirsiniz.  Üstelik bu site hiçbir üyelik gerektirmiyor.

naturesound


8- Virtualpiano.net

Piyano çalmayı seviyor yada ilgi duyuyor musunuz ? O zaman bu siteyi ziyaret etmekte fayda var. Virtualpiano sayesinde çok kaliteli bir piyanonuz oluyor. Sırasıyla 1’den 0’a kadar, Q’den P’ye kadar, A’dan L’ye kadar ve Z’den M’ye kadar olan tuşları kullanarak piyanonuzu çalabiliyorsunuz. Üstelik bu sitede piyano öğrenebilirsiniz. Farklı insanların yaptığı müzikleri de dinleyebilirsiniz.

virtualpiano

 


 

7- Pixlr.com

Photoshop kullanmayı seviyorsunuz ama çok mu karşık geliyor ?  O zaman pixlr tam size göre bir site. Dilediğiniz bütün resimleri kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz. İnternette bir resim gördünüz hemen düzenlemek mi istiyorsunuz ? O zaman tek yapmanız gereken o resmin linkini site ilgili kısmı kullanarak açmak. Sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

pixlr

 


 

6- In20years.com

Yaşlanınca nasıl görüneceğiniz merak ediyor musunuz ? O zaman sizi böyle alalım. Tek yapmanız bir adet fotoğrafınızı siteye yüklemek. Bakalım 20 yıl sonra nasıl gözüküyorsunuz ? Apple için uygulaması da olan bu site son derece ilginç sonuçlar vermekte. Üyelik gerektirmeyen bu siteye göz atabilirsiniz.

iny20years

 


5- Makemebabies.com

Çocuğunuz dünyaya gelmeden önce nasıl gözüktüğünü bilmek ister miydiniz ? Then make babies for yourself. Sitenin mantığı çok basit. Sizin ve partnerinizin fotoğraflarını siteye yüklüyorsunuz, çocuğunuza isim verdikten sonra çocuğunuz fotoğrafı güzel bir çerçeve içerisinde size sunuluyor. Üstelik ünlü isimleri kullanmakta mümkün. Üyelik gerektirmeyen bu sitede hemen gelecekteki çocuğunuzu görün.

makemebabies

 


4- N-blox.com

Çocukluğunuza dönmeye ne dersiniz ? Bu oyunu sevsek de sevmesek de en az 1 kez oynadık. Elimizde tetrisle sabah akşam bu oyunu oynayanlarımız da hiç az değildir. Fakat teknolojiye yenik düşen Tetris’i bu sitede tekrar oynayabilirsiniz. Üstelik üyelik gerektirmiyor sadece girin ve eski günlere dönün.

tetris


3- Color.adobe.com

Renkleri sevenleri hiç yormadan bu siteye alalım. Adobe’un muhteşem renk sitesi. Bütün renkleri karıştırarak yeni ve farklı renkler oluşturabilirsiniz. En iyi renkleri bu site sayesinde keşfedebilirsiniz. Kendinize özel renkler bu site sayesinde yaratabilir, keşfet bölümünden harika renklere ulaşabilirsiniz.

adobe


2- Flashface.ctapt.de

Robot resim çizelim mi ? Evet bu sitede robot resim çiziyoruz. Hemen bu siteye girerek kendi robot resimlerimizi oluşturabiliriz. Çok fazla farklı yüz ifadesini kullanarak ilginç yüz ifadeleri yaratabilirsiniz. Üstelik bilgisayarınıza da kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Android ve Ios işletim sistemleri için uygulamaları da mümkün.

flashface


1- 360gigapixels.com

Gezmeyi seviyor musunuz ? O zaman sizi de böyle alalım. Bu site sayesinde dünyanın en güzel yerlerini 360 derece panaromik fotoğraflarla gezebiliyorsunuz. Dilediğiniz şehrin en ince ayrıntısına kadar herşeyi görebilirsiniz. Seçtiğiniz bir ülkenin fotoğrafına bakarken, yolda yürürken fotoğrafta gözüken ilginç insanları bile görebilirsiniz. Bu sitede üyelik gerektirmiyor.

 

360cities


Sizce Zaman Geçirmek İçin En İyi Site Hangisi?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

Yorumlar

Yorum

FANOFDIDIER

Son Yazılar
Bir cevap bırakın