Geleceğin 10 Dili

Dil öğrenmek kimileri için eziyet olsa da bazı insanlar yeni diller öğrenmekten zevk alırlar. Eğer sizler de yeni diller öğrenmeyi seviyorsanız bu liste sizin için önemli olabilir. İngiltere, Galler ve İskoçya’da kayıtlı bir hayır kurumu olan  British Council’e göre geleceğin en önemli 10 dili.


10- Japonca

125 milyonun üzerindeki Japon toplumu ve Japon göçmen topluluklar tarafından konuşulan bu dilin herhalde listede olmama ihtimali yok. Teknoloji devi olan Japonca öğrenilmesi gereken diller arasında 10. sırada yer alıyor.

japon-bayragi

 


9- Türkçe

Bayrağı balkona asabiliriz. Türkçe’de geleceğin dilleri arasında gösteriliyor. Gelecekte belki de sadece Türkçe bildiğimiz için iş bulabiliriz belki.

tr


8- Rusça

Rusya’da ekonomi devi ülkelerden biri. Avrupa ve Asya’da toprağı bulunan Rusya, dünyanın süper güçleri arasındaki yerini şimdiden almış durumda. Durum böyle olunca Rusça da önemli bir dil halini alıyor. Tabi ki Rus turistlere değinmeden geçemeyeceğiz. Özellikle turistik bölgelerimizde Rusça çok işe yarayabilir.

rs


7- İtalyanca

İtalya, İsviçre, Vatikan, San Marino hatta Hırvatistan ve Slovenya’da bile konuşulan İtalyanca öğrenilmesi gereken diller arasında gösteriliyor.

italya_bayragi


6- Portekizce

Fonetiği çok iyi olan dillerden biri. Brezilya ve Portekiz’in resmi dili olan Portekizce de listemizde yer alıyor. Ayrıca Angola, Yeşil Burun Adaları, Doğu Timor, Gine Bissau, Ekvator Ginesi ve Mozambik gibi belki de adını duymadığımız ülkelerde bile Portekizce konuşulmaktadır.

pt


5- Almanca

Almanca da listemizde 5. sırada yer alıyor. Avrupa Birliği’nin önemli ülkerinden olan Almanca ülkemizde de son derece öğrenme talebi olan diller arasında yer alıyor. Geleceğin dilleri arasında gösterilmesi hiçte sürpriz değil.

alman-bayragi


4- Mandarin

Mandarin, Çince’nin en çok konuşulan lehçesidir. Çin’in kuzeyinde konuşulan tüm lehçeler Mandarin olarak adlandırılmaktadır. Tabi ki bu dilin de listede olmama gibi bir ihtimali yok. Zira elimize ne alsak üzerinde Çin malı yazıyor. Çin ürünleri bu kadar hayatımıza girmişken Çince’nin de girmesi gayet doğal karşılanması gerek.

Flag_of_the_People's_Republic_of_China.svg


3- Fransızca

Fransızca, başta Fransa olmak üzere, birçok ülkede resmi dil yada 2. dil olarak kullanılmaktadır. Fransa’da gerek Avrupa’nın gerekse dünyanın önemli ülkeleri arasında yer almaktadır ve özellikle iş sektöründe bilinmesi gereken diller arasında gösterilmektedir.

Flag_of_France.svg


2- Arapça

Arapça’da bu listede olması beklenen dillerin başında geliyor tabi ki. Arap dünyası şuan için her açıdan gelişme halinde. Tabi ki petrol, Arapları bu noktaya getirdi. Tabi ki bundan daha ileri gitmeleri de çok zor olmasa gerek. Durum böyleyken Arapça’yı da öğrenin.

suudi-arabistan-bayragi-151373


1- İspanyolca

Fonetiği en güzel olan dil belki de İspanyolca, başta İspanya olmak üzere, Güney Amerika ve Karayip devletlerinin resmi dili olan bu dil, geleceği en parlak dil olarak gösterilmesi hiç de anormal değil.

Kısacası bu dillerden birini veya birkaçını bildiğiniz takdirde aç kalmazsınız…

İspanya Bayrağı ve Anlamı

 


 

Sizce Potansiyeli En Yüksek Dil Hangisi?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum

FANOFDIDIER

Son Yazılar
Bir cevap bırakın