EN İYİ 10 YABANCI DİZİ

Günümüzde insanlar birden fazla yabancı dizi izlemektedir. Yani yabancı filmler hayatımıza çok fazla girdiğini söyleyebiliriz. Bizler de Türkiye’de izlenen En iyi 10 yabancı dizi’yi sizler için sıraladık.


 

10- How I Met Your Mother

Listemizin ilk sırasına Neil Patrick Harris , Alyson Hannigan , Jason Segel , Cobie Smulders , Josh Radnor gibi isimlerin başrol oyunculuğunu yaptığı How I met your mother’ı koyuyoruz. Yönetmenliğini Pamela Fryman ve Rob Greenberg’in yaptığı filmin konusu ise şöyledir. 2030 yılında Ted Mosby’nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlıyor. Bir anda 2005 yılına giderek, 20’li yaşlarında arkadaş grubunun hayatına konuk oluyoruz. How I met your mother dünya genelinde en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır.


 

9- Dexter

Michael C. Hall , Jennifer Carpenter , Julie Benz , Mark Pellegrino , David Zayas gibi isimlerin oyunculuğunu üstlendiğ Dexter filminin yönetmenliği ise Michael Cuesta’ya aittir. Filmin konusu ise oldukça dikkat çekicidir. İşinin ehli bir katil olan Dexter, aynı zamanda sosyal kişilikli biri.2006 yılından beri kendi ahlak anlayışına uygun olarak kötüleri dünyadan yok etmektedir. Dexter, Emmy ve Altın Küre ödüllü bir dizi olarak dizi anlayışımıza farklı bir açı katmıştır.


 

8- Prison Break

Bobby Roth, Brett Ratner, Kevin Hooks üçlüsünün yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde Wentworth Miller , Robert Knepper , Sarah Wayne Callies , Dominic Purcell , Amaury Nolasco gibi isimler de filmde rol almıştır. Filmin konusundan da kısaca bahsetmek gerekirse; Michael Scofield’in haksız yere hapse girdiği abisini kurtarmak için yasal olan tüm yolların tükenmesi üzerine çözümü kendi bulmasını konu etmektedir.


 

7- Spartacus

Manu Bennett, Liam McIntyre, Cynthia Addai-Robinson gibi isimlerin başrollerini paylaştığı filmin yönetmenlik koltuğunda ise Jesse Warn vardır. Daha sonra farklı isimlerin de yönetmenlik yaptığı filmin konusu ise şöyledir. Sevdiği kadından, yurdundan zorlanarak koparılan bir adamın savaş arenalarında tekrardan doğuşunu anlatmaktadır. Spartacus dünya çapında sevilen ve izleyici sayısına ulaşmış filmler arasına girmektedir.


 

6- Supernatural

Dean ve Sam Winchester kardeşlerin başlarından geçen doğaüstü olayları anlatan bir dizidir. İlk olarak birkaç gündür eve gelmeyen babalarını aramak için yola koyulan ikili ilerleyen sezonlarda farklı doğaüstü olaylarla karşı karşıya kalmıştır. Bu muhteşem kadro ve konu tam 10 sezon boyunca aynı hevesle izlenmektedir. 11. sezon ise Ekim ayında yayınlanacaktır. Filmin yönetmenliğini ilk sezonda Robert Singer yapmıştır ve daha sonra farklı isimler de yönetmenlik yapmıştır. Jarde Padeleceki ve Jensen Ackles ise 10 sezondur dizinin başrol oyuncularıdır.


 

5- The Walking Dead

Dünya çapında sevilen bir başka dizi olan The Walking Dead’da listemizde yer alıyor. Andrew Lincoln, Steven Yeun, Chandler Riggs gibi isimler filmin başrollerinde yer almaktadır. Kasabanın şefi olan Rick Grimes’in vurularak hastaneye kaldırılmasından sonra,dünya insan etiyle beslenen zombilere kalacaktı. Atlanta’da ise bütün olaylardan sonra hayatta kalmak zorunda olan küçük bir grubun başlarından geçen hikaye anlatılmaktadır. Filmin yönetmenliğini ise efsane isim Frank Darabont yapmaktadır.


 

4- Sherlock

Benedict Cumberbatch , Martin Freeman , Andrew Scott , Rupert Graves , Gemma Chan gibi isimlerin oyunculuğunu yaptığu Sherlock dizisinin yönetmenliğini Paul McGuigan yapmaktadır. Dünya çapında taraftar edinen Sherlock dizisinin konusu ise şu şekildedir. Klasik Sherlock’un günümüze uyarlanması… Yanında Doktor Watson ile birlikte en büyük düşmanı Moriarty. Değişen tek şey günümüz şartlarına uyum sağlanması.


 

3- Breaking Bad

Bir diğer efsane olarak nitelendirilebilecek dizi Breaking Bad. İleri düzeyde kanser olduğunu öğrendikten sonra ailesine maddi bir birikim bırakmak isteyen Walter White, eski bir öğrencisi olan ve uyuşturucu yapımında uzmanlaşan Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine girmeye karar verir. Bu ikilinin girdiği yol onları uyuşturucu ticaretinin içine atacaktır. Aaron Paul , Bryan Cranston , Giancarlo Esposito , Dean Norris , Anna Gunn gibi isimlerin rol aldığı filmde yönetmenlik ise Adam Bernstein’a aittir.


2- Fringe

Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble gibi isimlerin oynadığı film J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanmıştır. Dizi de FBI’ın bir kolu olan ve Boston Masssachusetts merkezli Fringe bölümü anlatılmaktadır. Fringe takımı korkunç ve dünyayı etkileyebilecek açıklanamayan konuları açıklamak için alışılmamış yöntemler ve FBI soruşturma yöntemlerini kullanmaktadır.


 

1- Game of Thrones

Listemizin ilk sırasında yer almayı hak eden tek dizi tabi ki Game of Thrones olacaktı. Dünya çapında büyük izlenme oranlarına ulaşan dizi, her sezon daha fazla kullanıcı kazanmaktadır. Sean Bean , Lena Headey , Emilia Clarke , Peter Dinklage , Jason Momoa gibi isimler dizide rol almaktadır. Ancak 1. sezondan itibaren çok sayıda ünlü isim bu dizide yer almıştır. Kapalı kapılar arkasında dönen entrikalar, hanedanlık için dönen kumpaslar, birilerinin kuyusunu kazmak için her türlü oyunu oynayan kadınlar,kardeş kavgaları…. Bütün bunların tek amacı var. Tahtı ele geçirmek.


 

Sizce Tarihin En İyi Yabancı Dizisi Hangisi?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

Yorumlar

Yorum

FANOFDIDIER

Bir cevap bırakın