EN İYİ 10 OYUN

Her yıl milyonlarca insanı peşinden koşturan ve efsane olarak tanımlayabileceğimiz oyunlar, çocukluğumuzdan beri sevip, ne zaman denk gelsek eski günleri hatırlayacağımız birçok oyun geldi geçti. Bizler de bu yazımızda oyun dünyasının gelmiş geçmiş en iyi ve en çok sevilen efsane oyunlarını listeledik.


 

10- Grand Theft Auto :Vice City

Yıl 2015 olmasına rağmen hala en sevilen oyunlar arasında yer alan GTA Vice City’i hangimiz oynamadık ki ? Oyunun yaklaşık 13 yıllık bir tarihi var ve ne zaman eski günlerden bir oyun oynamak istesek ilk tercih edeceğimiz oyundur. Gerek oyun haritası, gerek oyun karakteri ve oyuna dair herşey bizleri Vice City’e biraz daha bağladı. Teknolojinin ilerlemesiyle Android ve İos işletim sistemli telefonlarda bile oynayabilir hale geldik. Yıllar geçse de GTA Vice City’de yüksek bir binanın tepesine çıkıp, geleni geçeni taramaktan aldığımız zevki başka hiçbir oyundan alamayacağız.


 

9- StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft II oyunu Blizzard tarafından geliştirilmiş ve döneminin en iyi oyunları arasında gösterilen oyun StarCarft’ın devamı niteliğindedir. StarCraft II oyunu online ve lig sistemiyle hala en iyi e-sport oyunları arasında gösterilmektedir. Ayrıca 6 milyonluk satışıyla en çok satılan oyunlara arasında da ilk 10’da yer alan bir sitedir.


 

8- The Sims

2000 yılında bilgisayar kullanıcılarının beğenisine sunulmuş The Sims gerçek bir yaşam similatörü oyunudur. İlk çıkış yaptığı andan itibaren büyük bir çıkış yakalamış olan oyun, büyük ihtimalle üreticileri tarafından da bu kadar büyük bir yükseliş sağlayacağı düşünülmüyordu. Artık telefonlarımızda da farklı versiyonlarını oynayabileceğimiz The Sims gerçekten oynanması gereken oyunlardan biridir.


 

7- Half-Life

Half- Life oyunu efsane bir oyun olarak nitelendirebiliriz. Büyük küçük herkesin bir dönem oynadığı bu oyun, görsellik bakımından zamanına göre son derece başarılıydı. Ayrıca yapay zekasıyla ve Fps ögeleriyle de son derece dikkat çekmeyi başarmış bir oyun olan Half-Life öyle bir oyun ki herkesin en az bir kez bile olsa okuldan kaçıp internet kafeye gitmesine sebep olmuştur.


 

6-Diablo

Diablo serisinin son oyununun 13 milyon satması bu serinin ne kadar çok sevildiğini göstermektedir. Diablo’yu oynamayı bilenler bilgisayarın başından kalkmadan saatlerce oynayabilir, ancak bir de bu tarz oyunlardan hiç anlamayan ve “bunlar ne yapıyor?” gibi sorular soranlar da yok değil. Tabi bunlar Diablo’nun ne kadar kaliteli bir oyun olduğunu gölgeleyecek şeyler olmadığı için En iyi oyunlar listemizde Diablo’yu da ekleyebiliriz.


 

5- Minecraft

Minecraf’ı da bu listeye eklemezsek kesinlikle olmazdı. Oyunun mantığını anlamak, tam olarak ne yapılması gerektiğini öğrenmek biraz zaman alsa da özellikle gençlerin vazgeçemediği oyunlardan biridir. Oyunun haritasında aklınıza gelemeyecek kadar çok fonksiyonu kullanarak kendinize uygun bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bir dönem ülke de yasaklanması söz konusu olan Minecraft, dünyanın farklı ülkelerinde eğitim amacıyla da kullanılmaktadır.


 

4- Pes 2013

Futbol oyunu oynamayı sevenlerin en favori oyunları Konami’nin çıkardığı PES serisi ve EA Sports’un çıkardığı Fifa serisidir. Yıllardır Pesçiler ve Fifacılar birbirleriyle çekişse de Pesçiler de son yıllarda Pes’in yeni oyunlarından pek memnun gözükmemektedir. Ancak 2 yıl öncenin efsane oyunu Pes 2013, belki de Pes serisinin zirvesi olarak gösterilebilir. Bir sonraki sene çıkan Pes 2014 oyunu da hiç beğenilmemiştir ve Pes 2013 oynanmaya devam edilmişti. Pes 2015 daha kaliteli olsa da Pes 2013’ün yerini maalasef tutamamıştır.


 

3- Fifa 15

Fifa serileri gerçekten de son yıllarda çok kaliteli diyebiliriz. Oyun içi atmosferi bakımından her sene yenilikler getiren EA Sports, Fifa 15 ile zirveye ulaşmış diyebiliriz. Özellikle Spor Toto Süper Lig’in de olması sebebiyle Fifa 15 Türkiye’de son derece sevilmiş bir oyun oldu. Ayrıca Fifa 15 dünya çapında da önemli bir satış rakamına ulaştı diyebiliriz.


 

 

2- Counter-Strike: Global Offensive

Aslında Go hakkında konuşmadan önce Counter Strike efsanesinden bahsetmek gerekir. Birbirinden güzel haritalarıyla bizleri bilgisayarların başına hapseden Counter Strike oyunları, bir neslin yine maalasef okuldan kaçmasına sebep olmuş oyunlardandır. GO serisi ise aslında bakıldığı zaman eski Counter Strike serileri gibidir. Oyuncular görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için Terrorists veya terörle mücadele ekibi olan Counter-Terrorists takımlarından birini seçerler. Ayrıca Go’da birçok farklı modda bulunmaktadır.


 

1- GTA 5

GTA oyun hayatımıza tamamen farklı bir bakış açısı getiren bir oyun. Özellikle GTA Vice City ve San Andreas gibi serileri efsane olarak nitelendirilen oyunun teknolojinin ilerlemesiyle beraber oyun konsolları da dahil olmak üzere muhteşem grafiklerle karşımıza çıkıyor olması şimdiye kadar ki oyun deneyimimizi üst seviyeye çıkarmaktadır. GTA’nın tüm serilerinde yapmayı en çok sevdiğimiz şeylerden olan araba çalıp, adam vurmak, muhteşem arabalarla son hızda gezmek gibi şeyler GTA 5’te de yaptığımız aktivitelerden.


 

En İyi 10 Video Oyun

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

Yorumlar

Yorum

FANOFDIDIER

Bir cevap bırakın