Dünyanın En Pahalı 10 Telefonu

Telefon günümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri haline geldi. Artık herkesin bütçesine göre farklı akıllı telefonlar mevcut ve 7’den 70’e herkes akıllı telefonlara sahip. Ancak bu listede bahsedeceğimiz telefonlara sahip olmak öyle kolay değil. İşte dünyanın en pahalı telefonları


10- Vertu Signature Diamond

İlk telefonumuz Vertu Signature Diamond. Vertu dünyanın en büyük lüks telefon üreticilerinden biridir ve Signature Diamond modeli de listemize 10. sıradan girmektedir. Plantinde yapılmış bu telefonun el işlemesiyle yapılan en iyi telefon olduğu iddia ediliyor. Signature Diamond’un tasarımında  200 parça süslü elmas kullanılmıştır. Telefonun fiyatı ise tam 88.000 Dolar olarak belirlenmiştir.

Vertu-Signature-Diamond


9- iPhone Princess Plus

Aslında bakıldığı zaman bu telefonu diğer Iphone telefonlardan ayıran tek bir özellik var. O da bu telefonun çok önemli bir bir tasarımcı olan Avusturyalı Peter Aloisson tarafından tasarlanmış olmasıdır. Aloisson bu telefonu tasarlarken altınla beraber 138’den fazla princess kesim ve 180’den fazla Brilliant kesim olan elmas kullanmıştır. Aloisson bu telefonda kullanılan elmasların en iyi kalitede olduğunu söylemektedir. Telefonun fiyatı ise 176.400 Dolardır.

iPhone-Princess-Plus


8- BlackDiamond VIPN Smartphone

Listemizin 8. sırasında ise Sony Ericsson’un BlackDiamond VIPN Smartphone’u bulunuyor.Jaren Goh bu tasarımı yalnızca Sony için yarattı. Polikarbon ayna ve Led teknolisine sahip olan bu telefon, Sony’den geldiği için ekran özellikleri üst kalitededir. Biri telefonun navigasyon butonunda, diğer de telefonun arkasında olmak üzere 2 adet elmas kullanılmıştır. Bu telefonun fiyatı ise tam 300.000 Dolar olarak belirlenmiştir.

BlackDiamond-VIPN-Smartphone


 

7-Vertu Signature Cobra

Vertu Signature Cobra dünyanın en pahalı telefonları listemizde 7. sırada. Telefonun üretiminde var olan bir Kobra yılanı telefonun bir tarafında yer almaktadır. İlginç işlemeleri bulunan telefonun yapımında elmas ve 439 adet yakut kullanılmıştır. 500.000 Dolar

Vertu-Signature-Cobra


 

6-Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Bu telefon geleneksel ve lüks bir ahize üretici olan Gresso tarafından üretilmektedir. Telefon 2005 yılında İsviçre’de üretildi. Luxoe Las Vegas Jackpot, 180 gram som altından üretildi.  Telefonun arka paneli 200 yıllık özel malzemeden üretildi. Bu kısımda kullanılan ahşap dünyanın en pahalı ahşabı olarak bilinmektedir. Tuşlar ise safir kristallerden üretilmiştir. Telefonun fiyatı ise 1 milyon Dolar olarak belirlenmiştir.

Gresso-Luxor-Las-Vegas-Jackpot


 

5- Diamond Crypto Smartphone

Windows CE’ye bağlı olan bu akıllı telefon lüsk malzeme üreticisi Peter Aloisson tarafından tasarlanmıştır. Bu telefon özel olarak tasarlanmış 50 adet elmas kullanılarak tasarlanmıştır. Bu elmasların 10’u benzersiz mavidir. Bunlardan başka kırmızı altında telefonun tasarımında kullanışmıştır.  Telefonun fiyatı 1.3 milyon Dolar olarak belirlenmiştir.

Diamond-Crypto-Smartphone


4- GoldVish Le Million

Ünlü tasarımcı Emmanuel Gueit tarafından tasarlanan bu telefon. En lüks ve pahalı telefonlardan biri olan GoldVish Le Million İsviçre’de lanse edildi.  Le Million Cannes daki Milyonlerler Fuarında satışı gerçeklerek dünyanın satılan en pahalı telefonu olmuştur ve Guiness Rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır. 18 bin beyaz altın ve 20 karat elmas kullanılan telefonun fiyatı 1.4 milyon Dolardır.

GoldVish-Le-Million


 

3- iPhone 3G King’s Button

Dünyanın en pahalı telefonları listesinde King’s Button olarak adlandırılan bir Iphone vardır. Ünlü mücevher tasarımcısı Avusturyalı Peter Aloisson tarafından tasarlanan bu telefonda 138 elmas kullanılmıştır. Bu harika elmasların çoğu ana ekran tuşunun etrafında yer almaktadır ve telefonun fiyatını 2.4 milyon Dolar yapmaktadır.

kings-button-iphone


 

2-Supreme Goldstriker iPhone 3G 32GB

Dünyanın en pahalı 2. telefonu da Iphone’un bir çeşididir. Telefonda 271 gram som altın kullanılırken telefonun çevresi de elmasla çevrelenmiştir. Ana ekran tuşu ise 7.1 karat olan nadir bir elmasla tasarlanmıştır. Telefonun fiyatı ise tam 3.2 milyon Dolardır.

Supreme-Goldstriker-iPhone


 

1- Diamond Rose iPhone 4 32GB

Dünyanın en pahalı telefonu yine bir Apple ürünü olan Iphone işlenerek tasarlanmıştır. Ünlü firma Stuart Hughes tarafından tasarlanan bu telefon 500 adet tek kusursuz elmas kullanılarak tasarlanmıştır. Telefonun arka kısmı ise kırmızı altınla işlenmiştir. Apple logosunda ise 53 adet elmas kullanılmıştır. Navigasyon tuşunda ise platin kullanılmıştır. Telefonun maliyeti ise 8 milyon Dolardır.

Diamond-Rose-iPhone

 


 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum

FANOFDIDIER

Son Yazılar
Bir cevap bırakın